Шановні клієнти! Під час повітряної тривоги наші фахівці можуть приймати дзвінки в обмеженому режимі. Просимо поставитись з розумінням. [/types]

Ремонт ноутбуків: 10 найпоширеніших міфів, яких варто уникати

  1. Головна
  2. /
  3. Ремонт ноутбуків: 10 найпоширеніших...
Ремонт ноутбуків: 10 найпоширеніших міфів, яких варто уникати

Як професіонали у ремонті комп’ютерної техніки, ми хочемо розвіяти поширені міфи про ремонт ноутбуків. Нижче — 10 з них, які не відповідають дійсності.

  1. Лише частковий ремонт несправного компонента можливий

Якщо частина комп’ютера виходить з ладу, часто потрібно повністю замінити її, а не лише конкретний компонент. Наприклад, деякі деталі, як-от жорсткий диск чи материнська плата, зазвичай замінюють цілком, а не окремі частини. Ось чому важливо пройти діагностику, щоб точно визначити, що саме потребує ремонту.

  1. Батарея ноутбука працюють вічно

Акумулятори з часом зношуються і зазвичай працюють лише 2-4 роки. Вони можуть нагріватися чи навіть загорітися від несправності. Тому, якщо на екрані з’являється повідомлення про необхідність заміни акумулятора, краще не зволікати з його перевіркою.

  1. Перед заряджанням акумулятора необхідно повністю розрядити ноутбук

Це правило мало сенс для старих типів батарей, таких як нікель-кадмієві, але сучасні літій-іонні акумулятори не потребують повного розрядження перед заряджанням. Вони витримують значно більше циклів без шкоди для ємності.

  1. Якщо ноутбук не вмикається, це через батарею

Ноутбуку не потрібна працююча батарея для увімкнення. Поки на нього подається живлення від зарядного кабелю, він повинен вмикатися та нормально завантажуватись.

  1. Багато файлів сповільнюють роботу комп’ютера

Насправді наявність великої кількості файлів на жорсткому диску лише займає простір. Однак одночасна робота великої кількості програм дійсно може уповільнити систему. Тому важливо слідкувати за автозапуском та контролювати програми, які запускаються разом з операційною системою.

  1. Комп’ютерні віруси винні в більшості поломок

Не завжди причина поломки пов’язана з вірусами. Проблеми із завантаженням або неправильне введення з клавіатури, як правило, свідчать про апаратні несправності. Однак для захисту персональних даних рекомендується встановити антивірусне програмне забезпечення.

  1. Антивірус захистить від будь-якої загрози

Антивірус забезпечує базовий захист, але не є абсолютною гарантією. Сучасний захист повинен складатися з різних засобів безпеки, серед яких антивірус лише одна зі складових.

  1. Магніти пошкоджують жорсткі диски

Єдині магніти, які можуть зруйнувати жорсткий диск, це неодимові магніти. Це магніти які можуть деформувати привід. Інакше єдиний спосіб стерти диск – використовувати програмне забезпечення для багаторазового перезапису його секторів пам’яті.

  1. Очищення жорсткого диска виправить пошкоджені сектори

Очищення диска видаляє лише дані, що зберігаються на ньому, але ви не зможете «видалити» пошкоджені сектори. Єдиний спосіб виправити несправний жорсткий диск це повністю замінити його. 

  1. Я можу сам відремонтувати ноутбук

Багато проблем із ноутбуками вимагають спеціальних знань і досвіду. Спроба самостійного ремонту може погіршити ситуацію. Щоб уникнути зайвих ризиків, варто звертатися до професіоналів, які мають відповідні інструменти та навички для безпечного ремонту.

Post