Як обрати зарядну станцію?
- Головна /
- Як обрати зарядну станцію?
Поради що до вибору зарядної станції. ТОП 2024
Зарядні станції – це сучасний порятунок, адже вони дозволяють підзаряджати будь-яку техніку вдома. Проте, важливо правильно ними користуватися: вмикати, заряджати та зберігати, дотримуючись правил безпеки. Інакше пристрій може не тільки вийти з ладу, але й вибухнути. У цій статті ми розповімо, як правильно використовувати зарядні станції та які помилки варто уникати.
Перед покупкою подумайте, чи дійсно вам потрібна зарядна станція і якої потужності. Існують різні варіанти – на 300, 500 і навіть 1000 Вт та більше.
Не завжди варто обирати найпотужнішу модель. Якщо ви не плануєте використовувати зарядну станцію для фену, холодильника, плити чи мікрохвильовки, цілком достатньо буде простішої моделі.
Якщо ви придбали зарядну станцію від китайського ноунейм бренду, і вона досі працює, вам дійсно пощастило. Зазвичай такі моделі не можуть похизуватись своєю надійністю. Це питання навіть не стільки про економію. Вони можуть бути не найдешевшими, але якість комплектуючих та збірки залишає бажати кращого. За ті ж гроші краще обирати зарядні станції від перевірених брендів: EcoFlow, Bluetti, Jackery, Anker, Energizer, Hyundai.
Під час покупки не забувайте уточнити в обраному інтернет-магазині термін гарантії на товар та наявність сервісного центру, куди можна звернутися в разі потреби.
Якщо замовляєте зарядну станцію з іншої країни, обов’язково перевірте формат розеток. Деякі моделі мають розетки на 110 В або інші нестандартні формати. Такі пристрої можуть не працювати в Україні, навіть з перехідниками.
Не використовуйте кабель з двома вилками
Під час вимкнень світла ви можете помітити, що у сусіда світло є, і його холодильник з телевізором працюють. Добре, якщо у нього просто працює потужна зарядна станція. Набагато гірше, коли зарядну станцію підключають напряму в розетку кабелем з двома вилками. Так робити заборонено, хоча фізично можливо і у багатьох це працює. Але така експлуатація може призвести до миттєвого перегоряння проводки, вибуху зарядної станції чи навіть пожежі.
До речі, 90% звернень у сервісні центри стаються саме через такі «експерименти». Завжди використовуйте зарядні станції згідно з правилами експлуатації, зазначеними у паспорті моделі.
Не залишайте станцію на морозі
Не використовуйте та не зберігайте зарядну станцію на балконі. Оптимальна температура для роботи таких пристроїв становить близько 20°C, а мінімальна – близько -10°C. Використання на морозі може спричинити утворення конденсату, через що станція може припинити працювати. Ще гірше – залишити на морозі повністю розряджену станцію. Це призводить до деградації батареї, яка з кожним днем втрачає свою місткість.
Не заряджайте через подовжувач або сторонній зарядний пристрій. Виробники не рекомендують заряджати станції, особливо потужні, використовуючи подовжувачі. Якісні подовжувачі рідко зустрічаються, а дешеві китайські моделі можуть легко згоріти. Найкраще підключати пристрій безпосередньо до розетки.
Блоки живлення від різних брендів та моделей мають різну потужність та вольтаж. Якщо використовувати надто потужний зарядний пристрій, станція може згоріти; якщо менш потужний – це може пошкодити блок живлення або зробити процес зарядки дуже тривалим.
Не підключайте прилади з більшою потужністю, навіть якщо вони працюють
Власникам зарядної станції Jackery Explorer 500EU з номінальною потужністю 500 Вт і піковою 1000 Вт не слід підключати до неї мультиварку чи мікрохвильовку потужністю 600-800 Вт, навіть якщо вони працюють. Пікова потужність станцій розрахована на короткочасне навантаження. Тобто, якщо у мережі відбудеться стрибок, техніка витримає. Але постійне навантаження на межі вимкнення, протягом кількох хвилин чи навіть годин, дуже шкідливе та може пошкодити зарядну станцію.
Перейдемо до ТОПа зарядних станцій 2024р.:
1. EcoFlow DELTA 2
Вихідна потужність 1800 Вт дозволяє підключати понад 90% побутової техніки, включаючи мікрохвильову піч, холодильник та кавоварку. Можна одночасно під’єднати до 10 пристроїв. Завдяки технології X-Boost, DELTA 2 запобігає перевантаженню пристроїв до 2400 Вт.
Основні характеристики:
- Місткість: 1024 Вт/год
- Потужність: 1800 Вт
- Кількість виходів: 10
- Ресурс акумулятора: 3000 циклів
- Вага: 12 кг
Підключення до сонячних панелей дозволяє заряджати за 3–6 годин. Інтелектуальний алгоритм MPPT (відстеження точки максимальної потужності) забезпечує ефективність понад 98% при визначенні максимальної потужності. Керуйте станцією за допомогою програми EcoFlow через Wi-Fi або Bluetooth, навіть без мережі, для перевірки даних заряджання та налаштування параметрів.
2. EcoFlow RIVER 2 Pro
Компактна та легка зарядна станція EcoFlow RIVER 2 Pro з акумулятором на 800 Вт і численними роз’ємами. Акумулятор LiFePO4 забезпечує 3000 циклів роботи, що дозволяє використовувати пристрій щодня протягом 10 років. Система BMS контролює напругу, струм та температуру, продовжуючи термін служби акумулятора.
Основні параметри:
- Місткість: 768 Вт/год
- Потужність: 800 Вт
- Кількість роз’ємів: 10
- Ресурс акумулятора: 3000 циклів
- Вага: 7,8 кг
Ця станція дозволяє швидко зарядити гаджети, невеликі акумуляторні лампи або живити ноутбук під час відключення електрики. Вона оснащена виходами для різних штекерів, USB-портами та всім необхідним для комфортної зарядки будь-якого пристрою. Ця станція дозволяє швидко зарядити гаджети, невеликі акумуляторні лампи або живити ноутбук під час відключення електрики.
3. EcoFlow DELTA Pro
Портативна зарядна станція EcoFlow DELTA Pro 3600Wh 1125000mAh дорожча за попередні моделі, але її функціонал виправдовує високу ціну. Вона може бути автономним джерелом живлення для будь-яких пристроїв у будинку, включаючи великогабаритну техніку та ПК.
Основні параметри:
- Місткість: 3600 Вт/год
- Потужність: 3600 Вт
- Кількість роз’ємів: 13
- Ресурс акумулятора: 3500 циклів
- Вага: 45 кг
DELTA Pro має 14 вихідних портів, підтримуючи виходи змінного струму, USB, автомобільного зарядного пристрою, DC5521, і Anderson. Час заряджання відображається на РК-екрані, що дозволяє оцінити час зарядки більшості приладів. Станція забезпечує вихідну потужність до 3600 Вт. Місткість можна збільшити до 7,2 кВтг або 10,8 кВтг за допомогою додаткових батарей. Система X-Stream потужністю 4200 Вт і подвійна швидка зарядка від сонячної батареї роблять станцію придатною для використання вдома та на відкритому повітрі.
4. EcoFlow RIVER 2 Max
RIVER 2 Max — компактна зарядна станція з місткістю 512 Вт/год. Оснащена оновленим літій-залізо-фосфатним акумулятором (LiFePO4), який забезпечує 3000+ циклів збереження 80% місткості. Для безпеки прилад має розширений захист BMS для моніторингу напруги, струму і температури, що дозволяє використовувати його близько 10 років навіть при щоденному використанні.
Основні параметри:
- Місткість: 512 Вт/год
- Потужність: 500 Вт
- Кількість роз’ємів: 9
- Ресурс акумулятора: 3000 циклів
- Вага: 6 кг
Заряджається всього за 60 хвилин, до 80% — за 50 хвилин. Також можна заряджати від сонячних панелей, таких як EcoFlow Solar Panel 220 Вт, за три години. Мобільний застосунок дозволяє дистанційно керувати станцією, включаючи і вимикаючи підключені прилади.
5. Bluetti AC200P
Bluetti AC200P – удосконалена версія відомої продукції Bluetti, поєднує найкращі функції попередніх моделей і сучасні доповнення. Потужність інвертора становить 2000 Вт, з піковою потужністю до 4800 Вт. Перша модульна електростанція з можливістю розширення, оснащена сучасними літій-залізо-фосфатними (LPF) комірками загальною місткістю 2000 Вт/год (2 кВт/год), що дозволяє ефективно працювати з різними побутовими приладами, такими як мобільні телефони, кондиціонери, мініхолодильники, офісна техніка та ноутбуки. Також модель має порти розширення для підключення додаткового акумуляторного модуля BLUETTI B230 (2048 Вт/год).
Основні параметри:
- Місткість: 2000 Вт/год
- Потужність: 2000 Вт
- Кількість роз’ємів: 11 (+2 безпровідні зарядки)
- Ресурс акумулятора: 3500 циклів
- Вага: 27,5 кг
6. BLUETTI PowerOak EB70
Портативна електростанція EB70 поєднує в собі найкращі інновації та найсучасніші технології. Вона оснащена інвертором потужністю 1000 Вт і акумулятором LiFePO4 місткістю 716 Вт/год, що достатньо для забезпечення основних потреб під час подорожей або відключень електроенергії.
Основні параметри:
- Місткість: 716 Вт/год
- Потужність: 1000 Вт
- Кількість роз’ємів: 10
- Ресурс акумулятора: 2500 циклів
- Вага: 9,7 кг
Крім того, EB70 підтримує підключення сонячних панелей, що дозволяє заряджати її за допомогою сонячної енергії, забезпечуючи додаткову автономність. Вбудована світлодіодна лампа має три режими: повна яскравість, напів’яскравість та режим SOS, що робить її корисною в різних ситуаціях.
7. Bluetti AC200MAX
Потрібне потужне та надійне автономне джерело живлення для вашої техніки? Зарядна станція Bluetti AC200MAX оснащена акумулятором на 2048 Вт/год, серед переваг – інтелектуальне управління через додаток Bluetti, різноманітні способи перезаряджання, можливість підключення додаткових акумуляторів та надійна елементна база.
Основні параметри:
- Місткість: 2048 Вт/год
- Потужність: 2200 Вт
- Кількість роз’ємів: 12 (+2 безпровідні зарядки)
- Ресурс акумулятора: 3500 циклів
- Вага: 28,1 кг
Bluetti AC200MAX забезпечує достатньо енергії для кількох годин роботи настільного комп’ютера або понад 150 годин роботи 10-ватної лампи. За потреби можна під’єднати додаткові акумулятори Bluetti B230 (2048 Вт/год) або Bluetti B300 (3072 Вт/год).
8. Anker PowerHouse 767
При відключенні електроенергії Anker PowerHouse 767 працює як джерело безперебійного живлення (ДБЖ) з перемиканням менш ніж за 20 мс. Ви можете заряджати станцію за допомогою сонячних панелей потужністю до 1000 Вт. Акумулятор місткістю 2048 Вт/год можна розширити до 4096 Вт/год за допомогою додаткових батарей, забезпечуючи ще більше автономного живлення.
Основні параметри:
- Місткість: 2048 Вт/год
- Потужність: 2400 Вт
- Кількість роз’ємів: 10
- Ресурс акумулятора: 3000 циклів
- Вага: 50 кг
Висувна ручка EasyTow та міцні колеса роблять транспортування легким і зручним. Керувати Anker PowerHouse 767 можна через мобільний додаток за допомогою Bluetooth, перевіряючи час заряджання, залишок заряду та налаштування споживання енергії.Ця зарядна станція виготовлена з надійних промислових компонентів, має ударостійку та вогнестійку конструкцію, а система контролю температури забезпечує безпечну роботу, уникаючи перегріву та продовжуючи термін служби батареї.
9. Bluetti AC2P
Bluetti AC2P – це легке та просте у використанні енергетичне сховище. З місткістю 230 Вт/год і потужністю 300 Вт воно задовольняє більшість потреб в енергії для основних пристроїв. Зарядити Bluetti AC2P до 80% можна за 45 хвилин від мережі змінного струму або за 1.5 години від сонячних панелей. Його можна також заряджати від генератора чи автомобільного зарядного пристрою, забезпечуючи гнучкість у будь-яких умовах.
Основні параметри:
- Місткість: 230 Вт/год
- Потужність: 300 Вт
- Кількість роз’ємів: 5
- Ресурс акумулятора: 3000 циклів
- Вага: 3.6 кг
З такою вагою і зручною ручкою для перенесення, Bluetti AC2P легко брати з собою в подорожі. Ергономічний дизайн і інтелектуальний РК-екран роблять його зручним у використанні будь-де.
10. Bluetti AC60P
Відкрийте можливості природи з Bluetti AC60P: ця електростанція має міцний корпус, захищений від вологи та пилу за стандартом IP65. AC60P підтримує чотири способи заряджання: від адаптера, автомобіля, сонячної батареї або генератора. Турбозарядка змінного струму потужністю 600 Вт дозволяє заряджати станцію до 80% за 45 хвилин. Bluetti AC60P може живити пристрої потужністю до 600 Вт (пікове навантаження 1200 Вт), такі як смартфони, планшети, ноутбуки, дрони, освітлювальні прилади, медичне обладнання та холодильники. Місткість можна збільшити до 2116 Вт/год за допомогою додаткових батарей B80P.
Основні параметри:
- Місткість: 503 Вт/год
- Потужність: 600 Вт
- Кількість роз’ємів: 8 (+1 бездротова зарядка)
- Ресурс акумулятора: 10000 циклів
- Вага: 1 кг
Завдяки сонячному входу потужністю 200 Вт, ви можете заряджати AC60P за допомогою сонячної панелі. Він сумісний з оригінальними панелями Bluetti та іншими, що відповідають специфікаціям і мають роз’єми MC4. Керувати AC60P легко через додаток BLUETTI з функцією Bluetooth, який надає інформацію про стан станції та споживання енергії, а також дозволяє виконувати налаштування.